IKEA Industry Lubawa

IKEA Industry Poland sp. z o.o. Oddział w Lubawie

Kim jesteśmy?

Plaster miodu – to nasz znak rozpoznawczy! Większość produktów IKEA tworzymy
na bazie płyty komórkowej z wypełnieniem papierowym o strukturze plastra miodu. Naszą specjalnością są meble lekkie, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Klientów IKEA.

Jesteśmy jednym z dwóch oddziałów należących do Dywizji Flatline. Nasza produkcja obejmuje 330 artykułów. Rocznie sprzedajemy ok. 7,5 miliona produktów do sklepów IKEA na całym świecie – 97% naszych mebli trafia poza granice Polski.

Czy wiecie, że…

Małe, wielkie dzieła

W naszej fabryce powstają najbardziej znane serie meblowe IKEA. Z naszego zakładu wyjeżdżają w świat meble MALM, LACK czy KALLAX. Pracujemy również nad rozwojem nowych technologii, takich jak Modern Wood czy „zaokrąglone krawędzie”. Są one stosowane przy produkcji mebli z serii: REGISSOR, LISABO, ASKVOLL BED oraz FLEKKE.

Praca to nie wszystko

Jesteśmy jednym z największych pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim. Łącznie zatrudniamy ponad 1700 pracowników. Każda z tych osób ma swoje pasje, marzenia i plany na przyszłość. W IKEA naszych pracowników stawiamy na pierwszym miejscu! Dlatego w naszym oddziale oferujemy zarówno nowym, jak i dotychczasowym pracownikom bardzo szeroką ofertę programów rozwojowych, takich jak: programy talentowe, akademie menadżera, programy stażowe i edukacyjne.

Równowaga to podstawa

„Kraina Tysiąca Jezior”. Tu mieści się nasza firma. Tutejsza przyroda stanowi jeden
z najlepiej zachowanych ekosystemów dzisiejszej Europy. IKEA przyczynia się do ochrony bioróżnorodności. Używamy surowców ze zrównoważonych źródeł oraz pochodzących z recyklingu. Staramy się produkować więcej wykorzystując mniej zasobów naturalnych i surowców. U nas nic się nie marnuje – mamy pomysł jak dobrze wykorzystać nie tylko cały surowiec, ale i produkty pochodne powstałe w procesie technologicznym.

Praca w IKEA Industry

Poszukujemy osób odważnych, ambitnych, otwartych na zmiany, które chcą się rozwijać w nowoczesnej firmie produkcyjnej. Szczególną uwagę przywiązujemy do umiejętności pracy w zespole oraz dopasowania do kultury organizacyjnej i wartości firmowych.

Nasze priorytetowe obszary rekrutacji to:

 

Akademia Rozwoju Ucznia

Od marca 2018 roku oddział IKEA Industry Lubawa realizuje wewnętrzny program szkoleniowy - Akademia Rozwoju Ucznia. Jest to lokalny, trzyletni program nauczania, dedykowany uczniom klas zawodowych i technikum z Zespołu Szkół w Lubawie. Odbywa się bezpośrednio w fabryce jako praktyka zawodowa. W ramach programu uczniowie realizują obowiązkową podstawę programową, a także przygotowują się do pracy w jednostkach IKEA Industry. 

Uczniowie uczestniczą bezpośrednio w głównych procesach fabryki, w tym w produkcyjnym i utrzymania ruchu, poznają nowoczesne narzędzia, systemy i rozwiązania, ale przede wszystkim obcują na co dzień z unikalną kulturą organizacyjną IKEA. Po ukończeniu Akademii uczniowie otrzymują certyfikaty, które są potwierdzeniem nabytych kompetencji.

 

Kontakt:

IKEA Industry sp. z o.o.

Oddział w Lubawie

Ul. Borek 3

14 -260 Lubawa

Telefon: +48 89 6455800

Fax: +48 89 6455835

Przeczytaj, co nasi pracownicy mówią o sobie i swojej pracy

Iza, inżynier procesu – Moja historia

Jak zaczęła się Twoja przygoda w IKEA?

IKEA Industry od wielu lat postrzegana jest jako firma wyznaczająca standardy w przemyśle meblarskim.  Dbałość o swoich pracowników, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w procesie produkcji mebli, inwestowanie w rozwój nowych oraz istniejących technologii były dla mnie ważnymi aspektami podczas podejmowania decyzji o pracy w IKEA Industry. Minął od niej już ponad rok i nie żałuję!

Czy to, czym się zajmujesz wiąże się z Twoimi zainteresowaniami?

Zdecydowanie!  Praca na stanowisku Inżyniera Procesu jest ciekawa, daje mi możliwość wykorzystania zdobytej na studiach wiedzy w praktyce, m.in. poprzez rozwiązywanie problemów produkcyjnych czy udoskonalanie procesu. Jest także kreatywna;  nieustannie rozwijająca się technologia obliguje do zmian i poszukiwań jak najlepszego wykorzystania jej w procesie produkcyjnym. 

Jakie możliwości rozwoju oferuje IKEA Industry?

IKEA Industry oferuje szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, rozwijające kompetencje, dofinansowanie nauki języka angielskiego, jak również nauki.  Coroczna rozmowa podsumowująca z przełożonym daje możliwość analizy swojej drogi zawodowej. Rozpatrujemy w jakim kierunku chcielibyśmy się rozwijać, nad jakimi obszarami naszych umiejętności należy pracować, z jakiej dziedziny potrzebujemy się doszkolić itd.  

Czy Twoim zdaniem przemysł meblarski jest wyłącznie męską branżą?

Przemysł meblarski jest na tyle szeroka branżą, że jest w nim miejsce zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Myślę, że o predyspozycjach zawodowych decyduje nie płeć, a kompetencje osobiste, zainteresowania, czy chęć rozwoju.

Ukończyłam Technologię Drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i nie ukrywam, że kobiet na tym kierunku było zdecydowanie mniej. Mimo tej dysproporcji, na swojej drodze zawodowej spotykam ambitne i konsekwentne kobiety, które dobrze spełniają się w roli technologa czy inżyniera. Także zdecydowanie polecam tę branżę kobietom!

Poznaj Konrada i Karola

Karol, Lider sekcji automatyki i robotyki

Praca w dziale automatyki i robotyki to wiele codziennej satysfakcji, a przede wszystkim ogrom wiedzy i doświadczenia pochodzącego bezpośrednio z obszaru produkcyjnego. W oddziale IKEA Industry Lubawa realizujemy z powodzeniem transformację Industry 4.0 w przemyśle meblarskim. Nasza firma na bieżąco inwestuje w nowoczesne rozwiązania przemysłowe – automatyzację, robotyzację i cyfryzację procesu, ale także w rozwój pracowników, dotrzymując kroku zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki temu mam możliwość pracować z najnowszymi trendami branży.

 

Konrad, Specjalista IT/OT

Działam na styku dwóch obszarów: technologii informatycznej (IT – Information Technology) oraz technologii operacyjnej (OT – Operational Technology). Zajmuję się integracją systemów informatycznych, by pobierały dane z maszyn produkcyjnych. Pozyskiwane dane są analizowane i dają nam możliwość kontroli nad parkiem maszynowym i procesem produkcyjnym. I tak, jak wiedzę informatyczną zdobyłem w szkole średniej i na studiach, tak wiedzę produkcyjną wciąż zdobywam w codziennej pracy w IKEA Industry Lubawa. Tego nie da nauczyć się w szkole!

 

Obejrzyj film o IKEA Industry Lubawa