IKEA Industry Lubawa

IKEA Industry Poland sp. z o.o. Oddział w Lubawie

Kim jesteśmy?

Plaster miodu – to nasz znak rozpoznawczy! Większość produktów IKEA tworzymy
na bazie płyty komórkowej z wypełnieniem papierowym o strukturze plastra miodu. Naszą specjalnością są meble lekkie, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Klientów IKEA.

Jesteśmy jednym z dwóch oddziałów należących do Dywizji Flatline. Nasza produkcja obejmuje 330 artykułów. Rocznie sprzedajemy ok. 7,5 miliona produktów do sklepów IKEA na całym świecie – 97% naszych mebli trafia poza granice Polski.

Czy wiecie, że…

Małe, wielkie dzieła

W naszej fabryce powstają najbardziej znane serie meblowe IKEA. Z naszego zakładu wyjeżdżają w świat meble MALM, LACK czy KALLAX. Pracujemy również nad rozwojem nowych technologii, takich jak Modern Wood czy „zaokrąglone krawędzie”. Są one stosowane przy produkcji mebli z serii: REGISSOR, LISABO, ASKVOLL BED oraz FLEKKE.

Praca to nie wszystko

Jesteśmy jednym z największych pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim. Łącznie zatrudniamy ponad 1600 pracowników. Każda z tych osób ma swoje pasje, marzenia i plany na przyszłość. W IKEA naszych pracowników stawiamy na pierwszym miejscu! Dlatego w naszym oddziale oferujemy zarówno nowym, jak i dotychczasowym pracownikom bardzo szeroką ofertę programów rozwojowych, takich jak: programy talentowe, akademie menadżera, programy stażowe i edukacyjne.

Równowaga to podstawa

„Kraina Tysiąca Jezior”. Tu mieści się nasza firma. Tutejsza przyroda stanowi jeden
z najlepiej zachowanych ekosystemów dzisiejszej Europy. IKEA przyczynia się do ochrony bioróżnorodności. Używamy surowców ze zrównoważonych źródeł oraz pochodzących z recyklingu. Staramy się produkować więcej wykorzystując mniej zasobów naturalnych i surowców. U nas nic się nie marnuje – mamy pomysł jak dobrze wykorzystać nie tylko cały surowiec, ale i produkty pochodne powstałe w procesie technologicznym.

Praca w IKEA Industry

Poszukujemy osób odważnych, ambitnych, otwartych na zmiany, które chcą się rozwijać w nowoczesnej firmie produkcyjnej. Szczególną uwagę przywiązujemy do umiejętności pracy w zespole oraz dopasowania do kultury organizacyjnej i wartości firmowych.

Nasze priorytetowe obszary rekrutacji to:

 

Akademia Rozwoju Ucznia

Od marca 2018 roku oddział IKEA Industry Lubawa realizuje wewnętrzny program szkoleniowy - Akademia Rozwoju Ucznia. Jest to lokalny, trzyletni program nauczania, dedykowany uczniom klas zawodowych i technikum z Zespołu Szkół w Lubawie. Odbywa się bezpośrednio w fabryce jako praktyka zawodowa. W ramach programu uczniowie realizują obowiązkową podstawę programową, a także przygotowują się do pracy w jednostkach IKEA Industry. 

Uczniowie uczestniczą bezpośrednio w głównych procesach fabryki, w tym w produkcyjnym i utrzymania ruchu, poznają nowoczesne narzędzia, systemy i rozwiązania, ale przede wszystkim obcują na co dzień z unikalną kulturą organizacyjną IKEA. Po ukończeniu Akademii uczniowie otrzymują certyfikaty, które są potwierdzeniem nabytych kompetencji.

 

Kontakt:

IKEA Industry sp. z o.o.

Oddział w Lubawie

Ul. Borek 3

14 -260 Lubawa

Telefon: +48 89 6455800

Fax: +48 89 6455835

Przeczytaj, co nasi pracownicy mówią o sobie i swojej pracy

Aneta, mistrzyni wydziału produkcyjnego – Moja historia

Jak zaczęła się Twoja przygoda w IKEA?

Szukałam pracy w firmie, która oprócz godnego wynagrodzenia, oferowała również stabilność zatrudnienia. W tamtych czasach – 10 lat temu - było to na pierwszym miejscu wśród oczekiwań osób poszukujących pracy. Tak trafiłam do firmy Swedwood, dziś już IKEA Industry. Miałam okazję pracować na różnych stanowiskach produkcyjnych, a obecnie pracuję jako mistrzyni wydziału lakierni. Jestem pierwszą kobietą-mistrzem w IKEA Industry Lubawa, co pokazuje, że role kojarzone jako typowo męskie, mogą być z powodzeniem pełnione przez kobiety.

Jakie możliwości rozwoju oferuje IKEA?

IKEA oferuje ogromne możliwości rozwoju. Od szkoleń, poprzez kursy, a także poprzez codzienną pracę i możliwość sprawdzenia się w nowych zadaniach. Możesz spróbować, a jeśli nowa rola nie spełni Twoich oczekiwań, to zawsze jest możliwość powrotu na poprzednie stanowisko. Jest też wiele programów rozwojowych, czy wspomagających rozwój, takich jak: Program Talent, czy Female Potential Program dla kobiet. Nie można również pominąć możliwości dofinansowania nauki.

Czy korzystałaś z tych możliwości?

Oczywiście. Gdy tylko nadarzyła się okazja, wzięłam udział w Programie Talent. Muszę tu wspomnieć o ogromnym wkładzie mojego przełożonego, który dostrzegł mój potencjał i namówił mnie do udziału w programie.  Zapisałam się też na kurs języka angielskiego. Biorę również czynny udział w wielu projektach społecznych; dzięki temu mogę poznawać nowe osoby i działać na rzecz pracowników IKEA Industry Lubawa.

Jakie podejście do różnorodności ma IKEA?

W  IKEA każdy ma równe szanse. Bez względu na płeć, doświadczenie, staż pracy czy dotychczas zajmowane stanowisko. W IKEA musisz tylko chcieć coś osiągnąć i starać się dążyć do z góry upatrzonego celu. Jeżeli w to wierzysz, na pewno to osiągniesz.

Dariusz – Moja historia

Jak zaczęła się Twoja przygoda z IKEA Industry?

Moja przygoda z IKEA zaczęła się 20 lat temu. Wówczas zakłady produkcyjne w Polsce, wytwarzające meble dla IKEA, działały pod nazwą Swedwood. Pierwsze lata pracy spędziłem na stanowisku pracownika produkcyjnego na wydziale oklein. Po kilku latach objąłem stanowisko operatora, gdzie przez kolejne lata zgłębiałem tajniki funkcjonowania maszyn.     

Jakie benefity oferuje IKEA Industry? Z jakich sam skorzystałeś?

Jako, że IKEA jest firmą oferującą wiele możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych, sam zdecydowałem się skorzystać z tych benefitów. Moją „trampoliną” do dalszego rozwoju był udział w pierwszej edycji Programu Talent, który zawierał szereg szkoleń, ciekawych spotkań i doświadczeń. Dzięki udziałowi w programie nabyłem pewności siebie i ochoty do dalszego rozwoju. Następnym krokiem, po przejściu rekrutacji, było objęcie stanowiska mistrza wydziału produkcyjnego. Kiedy pełniłem tę funkcję firma umożliwiła i sfinansowała mi studia wyższe.

Czy poleciłbyś pracę w IKEA Industry?

Pracując w IKEA mamy wiele realnych możliwości rozwoju zawodowego. Firma wspiera, promuje, a także mobilizuje pracowników do brania udziału w różnego rodzaju rekrutacjach wewnętrznych, projektach, szkoleniach. Wystarczą chęci, odwaga i można wiele osiągnąć, czego ja jestem przykładem.

 

Obejrzyj film o IKEA Industry Lubawa