IKEA Industry Wielbark

Kim jesteśmy?

Jesteśmy jedną z największych fabryk w Polsce, produkującą meble z litego drewna sosnowego. W Wielbarku działa jeden z największych tartaków w Polsce, w 100% przerabiający drewno pochodzące z lasów północno-wschodniej Polski, certyfikowane FSC. W skład naszej firmy wchodzi również fabryka płyty klejonej z litego drewna i fabryka mebli, a także wytwórnia pelletu w tej samej lokalizacji.

Czy wiecie, że…

Małe, wielkie dzieła

Nasz zakład produkuje meble i elementy drewniane, m.in. popularne serie HEMNES i HAVSTA, które są eksportowane do sklepów IKEA na całym świecie.

Praca to nie wszystko

Wierzymy, że edukacja klimatyczna i ekologiczna u najmłodszych mieszkańców naszej gminy przełoży się na ich działania w dorosłym życiu. Dlatego współorganizujemy projekty, takie jak „Drugie życie naszych śmieci – twórcza zabawa ekologiczna rzeczami z recyklingu” skierowane do dzieci i młodzieży czy „EcoFriends”, podczas których uczestnicy projektu poprzez zabawę rozwijają swoje umiejętności językowe, w tym przypadku języka angielskiego przy jednoczesnym nacisku na tematykę ekologiczną. Na tym nasza praca się nie kończy. Dofinansowujemy warsztaty „Fotografia od kuchni” i wiele innych miejscowych przedsięwzięć.

Równowaga to podstawa

Chcemy mieć pewność, że korzystamy wyłącznie z certyfikowanych surowców i że wykorzystujemy każdy kawałek drewna jak najlepiej.

Odpowiedzialne pozyskiwanie drewna ma dla nas kluczowe znaczenie. Oznacza to, że nasze działania nie ograniczają się do zaspokojenia potrzeb w zakresie drewna, ale współpracujemy też z innymi podmiotami, aby wyeliminować degradację lasów i wylesianie oraz promować znaczenie odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Współpracujemy z Lasami Państwowymi, gdzie nasz zakład zaopatruje się w surowiec, kupując wyłącznie drewno z certyfikatem FSC. Odpady drewniane z produkcji mebli, jak wióry czy pył drzewny, są przetwarzane na pellet.

Praca w IKEA Industry

IKEA Industry Wielbark, to miejsce wyjątkowe: poznasz tu cały łańcuch produkcji od kłody drewna do mebla zapakowanego w charakterystyczną, płaską paczkę IKEA. Poszukujemy osób ambitnych, otwartych na nowe doświadczenia i wyzwania. Tworzymy zgrany zespół, wspierający siebie nawzajem i szanujący swoje poglądy. Jeśli czujesz, że pasujesz do naszego teamu – zgłoś się do nas!

 

Kontakt do rekrutacji:

rekrutacja.wielbark@inter.ikea.com

 

Kontakt:

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.

Oddział w Wielbarku

ul. Czarnieckiego 17a

12-160 Wielbark

Tel. +48 89 624 76 60