IKEA Industry Zbąszynek

IKEA Industry Poland sp. z o.o. oddział w Zbąszynku

Kim jesteśmy?

Meble mamy w naturze, a naszym znakiem rozpoznawczym jest … plaster miodu! Dokładniej – jego struktura, którą odtwarzamy w wypełnieniu lekkich mebli z płyt komórkowych. Takie właśnie meble produkujemy w Zbąszyniu, Zbąszynku i Babimoście.

Pierwszy zakład IKEA Industry w Zbąszynku powstał w 1992 roku na bazie Spółdzielni Meblarskich, znajdujących się w Zbąszyniu i Babimoście. W 2017 roku obchodzimy zatem już 25 rocznicę naszego istnienia. Ponadto stale się rozwijamy – więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

IKEA Industry Zbąszynek składa się z kilku fabryk:

Czy wiecie, że…

Małe, wielkie dzieła

Pracujemy w technologii BOS (Board on Stile), czyli tworzymy lekkie konstrukcje oparte na ramce, wypełnieniu papierowym zamkniętym między płytami HDF i folią wykończeniową. Cały czas dążymy do zapewnienia jak najwyższej jakości w połączeniu z ceną atrakcyjną dla Klienta. Dodatkowo koncentrujemy swoje działanie na przyjaznym sposobie montowania naszych produktów w domowym zaciszu. Zaopatrujemy sklepy IKEA w meble z rodziny BESTA, STUVA, PAX, KOMPLEMENT, PLATSA oraz EKET.

Praca to nie wszystko

Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet w IKEA Industry. Zapewniamy bezpieczne warunki pracy i stale pracujemy nad rozwojem kultury bezpieczeństwa. Nasza praca opiera się na wartościach, którymi kierujemy się nie tylko w pracy, ale i w życiu, ponieważ naprawdę są dla nas ważne. Jesteśmy otwarci i chętnie pomagamy sobie nawzajem.

Równowaga to podstawa

Bezpieczeństwo i bycie przyjaznym dla środowiska traktujemy z pełnym zaangażowaniem. Dlatego ciągle doskonalimy się w tych obszarach. Chronimy zasoby naturalne ograniczając zużycie energii, używamy czujników światła i ruchu, ciągle poszukujemy bezpieczniejszych oraz bardziej ekologicznych substancji chemicznych oraz wspólnie z lokalnymi społecznościami realizujemy programy społeczne. Wspieramy inicjatywy przyjazne środowisku i poprawiające bezpieczeństwo.

Praca w IKEA Industry

Poszukujemy osób z poczuciem humoru, ambitnych, mających własne zdanie. Osób, które chcą się rozwijać w nowoczesnej firmie produkcyjnej. Praca zespołowa jest ważnym elementem kultury IKEA, zatem przywiązujemy dużą uwagę do umiejętności współpracy i wyznawanych wartości.

Kontakt do rekrutacji:

rekrutacja.zbaszynek@IKEA.com

 

Kontakt:

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.

Oddział w Zbąszynku

Chlastawa 17

66-210 Zbąszynek

Tel. +48 68 347 83 00

Przeczytaj, co nasi pracownicy mówią o sobie i swojej pracy

Ewelina, mistrzyni wydziałów malarni - pakowalni  – Moja historia

Jak zaczęła się Twoja przygoda z IKEA Industry?

Moja przygoda z IKEA Industry rozpoczęła się w 2007 roku. W tamtym czasie wielu moich znajomych już pracowało w zakładzie w Zbąszynku. Bardzo mnie zachęcali do dołączenia do zespołu. Pracę w IKEA Industry zaczęłam od stanowiska produkcyjnego jako pakowacz dowożący do linii pakującej. Następnie pracowałam jako magazynier, a obecnie jestem mistrzem zmianowym na działach malarni-pakowalni.

Jakie możliwości rozwoju oferuje IKEA Industry?

Analizując wcześniejsze lata pracy oraz poszczególne stanowiska, które dotychczas zajmowałam, mogę śmiało powiedzieć, że IKEA Industry mocno stawia na rozwój pracownika. Zapewnia możliwość awansu oraz udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje, m.in.: Program Talent, Female Potential Program dla kobiet, szkolenia dla mistrzów i liderów, czy kursy języka angielskiego. Firma ma jasny system szkoleń i awansów, dzięki którym sami możemy wpływać na swój rozwój zawodowy.

Co według ciebie jest kluczem do sukcesu zawodowego?

Uważam, że jeżeli komuś zależy na odniesieniu sukcesu zawodowego, powinien przemyśleć i zaplanować swoją ścieżkę kariery. Moim zdaniem największą rolę odgrywają zaangażowanie w realizację zadań i obowiązków, przyjazne środowisko pracy oraz zgrany i rozumiejący się zespół ludzi.

Czy poleciłabyś pracę w IKEA Industry?

Bardzo polecam pracę w IKEA Industry. Uważam, że każdy znajdzie tutaj stanowisko, które będzie spełniało jego oczekiwania.

Andrzej, kierownik produkcji – Moja historia

Jak zaczęła się Twoja przygoda z IKEA Industry?

Pracę w IKEA Industry rozpocząłem w 2001 roku. Wtedy firma działała pod nazwą Swedwood i już w tamtych latach cieszyła się dobrą opinią, co zachęciło mnie do podjęcia tej pracy. Zakład z roku na rok  rozwijał się w bardzo szybkim tempie, dając stabilność zatrudnienia na rynku pracy. Kolejnym ważnym aspektem jest rozwój osobisty. IKEA Industry daje duże możliwości każdemu, kto chce się rozwijać.

Jakie wcześniejsze doświadczenie okazało się przydatne na obecnym stanowisku?

Pracę w IKEA Industry rozpocząłem jako pracownik produkcji na wydziale pakowalni. Po kilku latach zostałem operatorem maszyny zamykającej kartony, a następnie brygadzistą. W 2006 roku otrzymałem propozycję pracy na stanowisku mistrza wydziału maszynownia. Było to dla mnie duże wyzwanie. Uczyłem się i poznawałem procesy produkcyjne praktycznie od podstaw. Dzięki wsparciu i pomocy wielu osób, miło wspominam ten czas. Po upływie kolejnych lat awansowałem na stanowisko kierownika ds. planowania. Do moich obowiązków należało planowanie produkcji poprzez łączenie priorytetów produkcyjnych, magazynowych oraz działu zaopatrzenia. Obecnie jestem kierownikiem produkcji. Dzięki temu, że pełniłem wiele funkcji, mogłem poznać produkcję z różnych perspektyw. Na swojej drodze zawodowej zmierzyłem się z wieloma wyzwaniami. Są to dla mnie bezcenne doświadczenia, które staram się wykorzystywać w codziennej pracy.

Co według ciebie jest kluczem do sukcesu zawodowego?

Zaangażowanie, odwaga w podejmowaniu decyzji i bycie otartym na nowe wyzwania. W pracy najważniejsza jest dobra komunikacja, stworzenie świetnego oraz zgranego zespołu. Dzięki temu razem możemy wiele osiągnąć.