Zarząd Spółki

Wojciech Waligóra

Prezes Zarządu IKEA Industry Polska oraz Dyrektor Generalny IKEA Industry Oddział Fabryki West w Zbąszynku.

Przez całe swoje życie zawodowe jestem związany z produkcją mebli. Ukończyłem Technikum Leśne, a potem odbyłem studia na Akademii Rolniczej na wydziale Technologii Drewna. W zakładach IKEA Industry Zbąszyń, Zbąszynek, Babimost pracuję od początku ich istnienia. Ponadto nadzoruję fabrykę IKEA Industry Nantong w Chinach i pełnię rolę prezesa zarządu w IKEA Industry w Polsce.

Doświadczenie:

Od 1980 pracowałem w Spółdzielni Pracy Stolarzy w Babimoście, pełniąc funkcję najpierw mistrza maszynowni, następnie zastępcy kierownika, a od 1982 roku kierownika zakładu. W 1992 r. objąłem stanowisko dyrektora Fabryki Swedwood w Babimoście. Od 2002 r. przyjąłem posadę dyrektora generalnego Oddziału Swedwood West w Zbąszynku. Od 2013 jestem Unit Operational Managerem dla Fabryk West w Zbąszynku i fabryki IKEA w Nantong w Chinach.

Hobby:

Pasjonują mnie stare samochody. Doceniam piękno aut wyprodukowanych wiele lat temu.

Ulubiony produkt IKEA:

Stolik LACK, pochodzący z naszej fabryki w Babimoście, to niewątpliwy „evergreen” IKEA. Lekki, prosty, w różnych kolorach. Można mieć tych stolików kilka, zawsze się przydają.

Jerzy Hećman

Członek Zarządu IKEA Industry Poland sp. z o.o., Operation Manager dla oddziałów IKEA Industry Goleniów, Resko i Stepnica, dywizja Solid Wood.

Jestem absolwentem Politechniki Szczecińskiej na wydziale mechanicznym. Uzyskałem też tytuł doktora nauk ekonomicznych.

Doświadczenie:

Od 20 lat jestem związany z IKEA. Pracę rozpocząłem na stanowisku kierownika produkcji w Swedwood Poland Oddział w Stepnicy. Następnie przez kolejne lata, aż do 2006 roku pracowałem jako dyrektor produkcji oraz dyrektor zarządzający.

Następnie zajmowałem stanowisko Business Developera odpowiedzialnego za rozwój procesów produkcyjnych w Swedwood Poland, w oddziałach w Konstantynowie Łódzkim i Goleniowie, a potem dyrektora zarządzającego w Swedwood Poland, oddział Goleniów.

Od 2010 roku byłem Business Area Managerem, a następnie Operation Managerem, odpowiedzialnym za oddziały Swedwood Poland oraz IKEA Industry – zlokalizowane w Polsce (oddział w Stepnicy, Chociwlu, Resku, Goleniowie), a także na Łotwie (oddział w Incukalns) i w Rosji (oddział w Tikhvinie i Vyatce).

Hobby:

Lubię różne formy aktywności fizycznej: zimą – narty i crossfit, latem – bieganie, jazdę rowerem i windsurfing. Interesuję się amerykańską motoryzacją.

Ulubiony produkt IKEA:

System IVAR – wykonany z naturalnego drewna, można dowolnie zmieniać jego funkcje, konfiguracje oraz kolor.

Zbigniew Nikelewski

Menedżer Oddziału IKEA Industry Lubawa oraz Menedżer Operacyjny Oddziału IKEA Industry Kazlu Ruda (Litwa).

Ukończyłem Wyższą Szkołę Morską w Gdyni oraz studia podyplomowe MBA.

Doświadczenie:

Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiałem jako Mechanik Okrętowy, co dało mi możliwość poznawania innych kultur i pracy w międzynarodowym środowisku. Kolejnym krokiem była praca w branży ciepłowniczej, w której przez 6 lat odpowiadałem za obszar marketingu. Przed przyjściem do IKEA Industry Lubawa pracowałem jako Dyrektor Handlowy, a w późniejszym czasie również jako Dyrektor Zarządzający w firmie produkcyjnej.

Hobby:

Jestem fanem koni – zarówno tych mechanicznych, jak i prawdziwych. Lubię jazdę motocyklem, zwłaszcza jeżeli mam wtedy również kontakt z przyrodą. Czas spędzony na farmie z końmi daje mi olbrzymią satysfakcję.

Ulubiony produkt IKEA:

W moim domu jest wiele produktów IKEA, ale do moich ulubionych należą z pewnością meble z linii MALM i LISABO.

Marek Wróblewski

Członek Zarządu, odpowiedzialny za takie obszary działalności firmy jak: podatki, finanse, sprawy celne, statystykę, audyty finansowe.

Jestem absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki oraz podyplomowych studiów MBA.

Doświadczenie:

Pracę zawodową rozpoczynałem jako inżynier mechanik. Następnie pracowałem w firmie konsultingowej, a potem w firmie produkcyjnej.

Od wielu lat jestem zatrudniony w IKEA Industry Poland na stanowisku Członka Zarządu (Country Managera) odpowiedzialnego za aspekty formalne, prawne, a także finansowe firmy w Polsce.

Hobby:

Jestem zapalonym żeglarzem. Pasjonuje mnie również stolarstwo.

Ulubiony produkt IKEA:

Zdecydowanie seria meblowa HEMNES - ze względu na urok drewna i dyskretny, ponadczasowy design.